تبلیغات
پایگاه وبلاگ نویسان نیروهای ارزشی شهرستان تركمن
پایگاه وبلاگ نویسان نیروهای ارزشی شهرستان تركمن
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران
رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران قیام‌های مردمی در مصر، تونس، لیبی و بحرین را تحولی بنیادی در منطقه اسلامی و عربی خوانده و نشانه بیداری امت اسلامی دانسته است.


حضرت آیت الله خامنه‌ای روز دوشنبه (اول فروردین 1390) در جمع هزاران تن از زائران حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) در شهر مشهد فرمودند: بیداری امت اسلام همین چیزی است كه ده‌ها سال شعار آن در جمهوری اسلامی داده می‌شد و امروز در متن زندگی این كشورها خود را نشان می‌دهد.

ایشان تحولات منطقه را دارای دو خصوصیت دانستند، حضور مردمی و سمت و سوی دینی.

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: در كشورهای منطقه خود مردم وارد صحنه شده‌اند و گرایش و جهت‌گیری آن‌ها هم، جهت‌گیری دینی است.

مقام معظم رهبری فرمودند: در مصر، تونس و دیگر كشورهای منطقه، مردم غرورشان به دست حاكمان ظالم جریحه‌دار شده بود و مردم مصر مشاهده می‌كردند كه رییس جمهور آن‌ها كه در راس كشورشان قرار دارد، به نیابت از اسراییل كثیف‌ترین كارها را مرتكب می‌شود.

حضرت آیت الله خامنه‌ای افزودند: در قضیه محاصره غزه اگر حسنی مبارك با اسراییل همكاری نمی‌كرد، اسراییل نمی‌توانست غزه را آنجور زیر فشار قرار دهد و آن جنایت‌ها را مرتكب شود.


ایشان با اشاره به پشتیبانی واشنگتن از دیکتاتورهای منطقه، خاطرنشان فرمودند: امریكایی‌ها تا آخرین لحظه از حسنی مبارك دفاع كردند و هنگامی كه دیدند دیگر نمی‌شود، آن وقت او را دور انداختند كه این هم درس عبرتی برای سردمداران وابسته به امریكاست كه بدانند آن وقتی كه فایده و تاریخ مصرف خود را طی كنند و فایده‌شان را از دست بدهند، مثل یك پارچه كهنه آن‌ها را دور می‌اندازند و اعتنایی به آن‌ها نمی‌كنند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی تصریح كردند: مصر یكی از ستون‌های سیاست خاورمیانه‌ای امریكاست و آن‌ها به این سیاست متكی بودند اما نتوانستند این ستون را به نفع خودشان حفظ كنند و ملت‌ها بر آن‌ها فائق آمدند.

رهبر معظم انقلاب در ادامه با اشاره به وضعیت و جایگاه رفیع ملت ایران، فرمودند: ملت ما مشاهده كرد كه همه دنیا به سردمداری امریكا علیه حركت هسته‌ای آنان قیام كرده، تحریم و دعوا راه انداخته‌اند و تهدید نظامی و حمله كردند، اما مسئولین كشور نه تنها عقب‌نشینی نكردند بلكه امكانات هسته‌ای را هر سال چندین برابر نسبت به سال قبل بیشتر كردند.
موضوع مطلب : بیداری اسلامی,
نوشته شده در سه شنبه 22 شهریور 1390 توسط | نظرت شما ()
آخرین مطالب ارسالی