تبلیغات
پایگاه وبلاگ نویسان نیروهای ارزشی شهرستان تركمن
پایگاه وبلاگ نویسان نیروهای ارزشی شهرستان تركمن
ضرغامی با اشاره به این كه شبکه های مستقل رسانه‌ای همزمان با بیداری اسلامی رشد خوبی داشتند،گفت: به عنوان نمونه شبکه العالم یکی از پربیننده ترین شبکه هایی بود که 24 ساعته در 18 روز قیام مردم مصر، در میدان التحریر مشاهده می شد.

به گزارش جام جم آنلاین، مهندس عزت الله ضرغامی رئیس رسانه ملی در این همایش تأکید کرد: با اطلاع رسانی این شبکه پس از سرنگونی فرعون مصر ارتباط زیادی بین نخبگان و مردم مصر با این شبکه برقرار شد و افکار عمومی و نخبگان مصر از طریق این شبکه ارتباط خوبی با کشورمان و افکار مترقی انقلاب اسلامی پیدا کردند.


رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: رسانه های مستقل و علاقه مند به انقلاب اسلامی ایران در این بیداری بیش از گذشته در سطح جهانی مطرح شدند.

مهندس ضرغامی به انعکاس راهپیمایی روز قدس امسال در شبکه های مستقل اشاره کرد و گفت: رسانه های خبری وابسته به نظام سلطه سکوت مطلق کردند و از کنار این راهپیمایی عظیم که در چندین کشور همزمان برگزار شد به سادگی گذشتند و حتی کوچکترین اشاره ای در هیچ یک از بخش های خبری به آن نکردند که این رفتار  باعث شد اعتبار رسانه ای خود را از دست بدهند.

وی تأکید کرد: آنان به قدری در ارتباط با مخاطب و انعکاس وقایع روز انقلاب اسلامی و حتی مسائل روز دنیا کم آورده اند که برخی شبکه های خبری خود را از حالت حرفه ای خارج کرده و اقدام به پخش سریال و فیلم کرده اند که این نشان از شکست مفتضحانه آنان است.

رئیس رسانه ملی افزود: آنان از بیداری اسلامی غافلگیر شده و عقب مانده اند چرا که فهم درستی از این بیداری ندارند.

ضرغامی به اهداف دیگر دشمنان نظام اسلامی در عرصه رسانه اشاره کرد و افزود: همه تلاش آنان در بیداری اسلامی این است که الگوی جمهوری اسلامی ایران را برای جهان اسلام ناموفق جلوه دهند و مسلمانان را ناامید کنند.

وی تأکید کرد: رسانه های غربی در بیداری اسلامی دچار تناقضات آشکار شدند و تلاش کردند این تهدیدات را به فرصت تبدیل کنند اما تا امروز توفیق چندانی نیافته اند.

ضرغامی گفت: حرکت های بنیادینی که به رهبری امام در انقلاب اسلامی شکل گرفت در بیداری اسلامی امروز نیز قابل مشاهده است و این بیداری ها در طول ماه های اخیر نتایج گسترده ای داشته است و کارشناسان غربی نیز از تحلیل آن عاجزند.

رئیس سازمان صدا و سیا با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر گذشت کردن مسئولان در برخی موضوعاتی که منجر به اختلاف می شود، افزود: به نظر می رسد امروز باید نهضت گذشت کردن، اغماض و عبور کردن از برخی چیزهایی که تصور می شود حق ماست در دستور کار قرار گیرد.

موضوع مطلب : بیداری اسلامی,
نوشته شده در سه شنبه 22 شهریور 1390 توسط | نظرت شما ()
آخرین مطالب ارسالی