تبلیغات
پایگاه وبلاگ نویسان نیروهای ارزشی شهرستان تركمن
پایگاه وبلاگ نویسان نیروهای ارزشی شهرستان تركمن

گلستان، استان برتر در شاخص افزایش درصد مشاركت مردم در انتخابات شد

گرگان - استاندار گلستان گفت: براساس آمارهای ارائه شده، این استان با توجه به رشد 9 درصدی در خصوص میزان مشاركت مردم در انتخابات مجلس نهم، استان برتر شناخته شد.

1391/01/03 - 08:49

به گزارش ایرنا، 'جواد قناعت' روز شنبه در جلسه شورای اداری استان افزود: مشاركت مردم در انتخابات مجلس هشتم در گلستان 8/71 درصد بوده بوده كه با 9 درصد رشد به 3/80 درصد رسیده است.

وی افزود: هم چنین در افزایش درصد مشاركت در انتخابات نیز استان گلستان حائز رتبه نخست در كشور شده است.

استاندار گلستان اظهار داشت: 14 حوزه انتخابیه در سراسر كشور به صورت تمام الكترونیكی انتخابات مجلس نهم را انجام دادند كه حوزه انتخابیه علی آبادكتول در استان گلستان جایگاه نخست را در برگزاری هر چه مطلوب تر انتخابات رایانه ای به خود اختصاص داد.

وی اظهار داشت: در پنج حوزه انتخابیه دیگر استان كه به صورت نیمه مكانیزه كار اخذ آرا و شمارش آن انجام شد نیز گلستان رتبه پنجم كشور را به دست آورد.

قناعت گفت: استان های كهكیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، ایلام، خراسان جنوبی و گلستان به عنوان استان های برتر در مشارك مردمی شناخته شدند.

وی با اشاره به عدم وجود مشكل امنیتی در انتخابات مجلس نهم، تصریح كرد: انتخابات مجلس نهم به دور از همه چالش های امنیتی در استان برگزار شد و جزو سه استان سفید كشور در بحث انتخابات معرفی شده است.

استاندار گلستان هم چنین عنوان كرد: انتخابات این دوره پرشورترین و بانشاط ترین انتخابات طی 33 سال انقلاب اسلامی ایران بوده است.


نوشته شده در پنجشنبه 3 فروردین 1391 توسط | نظرت شما ()
آخرین مطالب ارسالی