تبلیغات
پایگاه وبلاگ نویسان نیروهای ارزشی شهرستان تركمن
پایگاه وبلاگ نویسان نیروهای ارزشی شهرستان تركمن
مهر: مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه گفت: اوج هنرمندی رهبر معظم انقلاب در ماجرای فتنه 88 مدیریت یک بحران چندلایه بود.

صفار هرندی مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه مرور بیانات رهبر انقلاب درباره فتنه 88، عصر امروز در قالب کتابی با عنوان «نقشه نقش بر آب»‌ از سوی انتشارات انقلاب اسلامی، وابسته به موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی رونمایی شد که در این مراسم، محمدحسین صفار هرندی، کارشناس مسائل فرهنگی، موسی حقانی و مهدی محمدی به سخنرانی پرداختند.

صفار هرندی در این مراسم اظهار داشت: هنر رهبر معظم انقلاب در جریان فتنه، تفکیک حیطه‌های مختلف دخیل در این غائله بزرگ اعم از جریانات داخلی و خارجی بود که خواسته یا ناخواسته در این جریان حاضر بودند.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: اوج هنرمندی رهبر معظم انقلاب در این مورد، مدیریت بحران یک چندلایه بود. ایشان از ابتدا مطمئن بودند که عامه مردم نسبتی با این ماجرا ندارند؛ با وجود اینکه برخی از آنها به این قصه وارد شده بودند.


مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه گفت: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بارها در سخنان خود اشاره کردند که به هدفشان که همانا حضور حداکثری مردم برای دفاع از نظام بود، رسیده‌اند و این بدان معنی است که گزینه‌های بدیل نظام در درون خودش موجود است.

صفار هرندی خاطرنشان کرد: به همین دلیل است که رهبر فرزانه انقلاب بعد از پایان انتخابات از مردم ایران تشکر کردند و آنان را صاحب انتخابات دانستند. در واقع این مواجهه ایشان باعث شد که بعد از خواندن آن خطبه‌های تاریخی در 29 خرداد و به رغم آن فراخوان شیطانی که بیرون آمدن مردم را درخواست می‌کرد، عده کمی به غائله دامن بزنند و به دلیل آگاهی به وجود آمده در میان مردم حضوری تنها چند ده هزار نفری را شاهد باشیم.

وی افزود: رهبر انقلاب در مدیریت فتنه، بارها اعلام کرده بودند که آنچه دیگران از آن به عنوان سران فتنه می‌دانند، قبول ندارند و این افراد را فریب‌خوردگانی می‌دانند که قائل به نجاتشان هستند. این سخنان به مردم اطمینان می‌داد که کشورشان صاحبی دارد و از ساز و کار قانونی خوبی بهره‌مند است.

صفار هرندی با یادآوری تذکرات و هشدارهای رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه خودتان را آماده فتنه‌های بعدی کنید، گفت: همانطور که ایشان بارها و بارها به مردم و مسئولان متذکر شده‌اند، فتنه‌های آینده به مراتب پیچیده‌تر و حساس‌تر از عرصه‌های دشوار انقلاب در سال‌های 78 و 88 خواهد بود.

در پایان این مراسم که با حضور اندیشمندان در فرهنگسرای ملل برگزار می‌شد، از کتاب «نقشه نقش بر آب» مروری بر بیانات رهبر انقلاب درباره فتنه 88 رونمایی شد.
موضوع مطلب : فتنه 88,
نوشته شده در سه شنبه 22 شهریور 1390 توسط | نظرت شما ()
آخرین مطالب ارسالی